  • S-1170B48PD-OUHTFG
S-1170B48PD-OUHTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1170B48PD-OUHTFG
HK JDW NO:
724-S-1170B48PD-OUHTFG
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1170 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 14983
Step5Bar-code shipping tag
S-1170B48PD-OUHTFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Output Voltage 1
    4.8V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.848V
  • Output Voltage1-Min
    4.752V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Width
    2.8mm