  • S-1172B46-U5T1U
S-1172B46-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1172B46-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1172B46-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1172B46-U5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1172 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 12831
Step5Bar-code shipping tag
S-1172B46-U5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1172
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Form
    FLAT
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Output Voltage 1
    4.6V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.646V
  • Output Voltage1-Min
    4.554V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm