  • S-1200B42-I6T2U
S-1200B42-I6T2U
advertisement
Manufacturer No:
S-1200B42-I6T2U
HK JDW NO:
724-S-1200B42-I6T2U
Datasheet:
S-1200B42-I6T2U
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1200 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 17032
Step5Bar-code shipping tag
S-1200B42-I6T2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    4.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.19V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.242V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm