  • S-1206B33-M3T1G
S-1206B33-M3T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1206B33-M3T1G
HK JDW NO:
724-S-1206B33-M3T1G
Datasheet:
S-1206B33-M3T1G
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-1206 Series 3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 4684
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-1206B33-M3T1G
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    3.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA
  • Output Voltage1-Max
    3.333V
  • Output Voltage1-Min
    3.267V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA