  • S-1313C19-A4T1U3
S-1313C19-A4T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1313C19-A4T1U3
HK JDW NO:
724-S-1313C19-A4T1U3
Datasheet:
S-1313C19-A4T1U3
Description:
Enable Fixed PMIC S-1313 Series 4 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
S-1313C19-A4T1U3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1313
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N4
  • Current - Supply (Max)
    1.35μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.9V
  • Protection Features
    Overcurrent, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    100nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.58V @ 100mA