  • S-1324D18-M5T1U
S-1324D18-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1324D18-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1324D18-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1324D18-M5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1324 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2950
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-1324D18-M5T1U
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1324
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    12μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.58V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)