  • S-13A1G17-E6T1U3
S-13A1G17-E6T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13A1G17-E6T1U3
HK JDW NO:
724-S-13A1G17-E6T1U3
Package:
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
S-13A1G17-E6T1U3
Description:
Enable Fixed PMIC S-13A1 Series 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Quantity:
In Stock : 12384
Step5Bar-code shipping tag
S-13A1G17-E6T1U3
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)