  • S-812C45BPI-C4ZTFG
S-812C45BPI-C4ZTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-812C45BPI-C4ZTFG
HK JDW NO:
724-S-812C45BPI-C4ZTFG
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-812C Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 1059
Step5Bar-code shipping tag
S-812C45BPI-C4ZTFG
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-812C
  • JESD-609 Code
    e6
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH
  • Terminal Position
    DUAL
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Current - Supply (Max)
    2.1μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    65mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    4.5V
  • Input Voltage (Min)
    5.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Short Circuit
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    4.59V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm