  • S-812C47AUA-C3BT2G
S-812C47AUA-C3BT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-812C47AUA-C3BT2G
HK JDW NO:
724-S-812C47AUA-C3BT2G
Package:
TO-243AA
Description:
Fixed PMIC S-812C Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 1672
Step5Bar-code shipping tag
S-812C47AUA-C3BT2G
  • Current - Supply (Max)
    2.1μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    65mA
  • Output Voltage 1
    4.7V
  • Input Voltage (Min)
    5.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    4.794V
  • Output Voltage1-Min
    4.606V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA