  • S-812C51AMC-C3FT2G
S-812C51AMC-C3FT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-812C51AMC-C3FT2G
HK JDW NO:
724-S-812C51AMC-C3FT2G
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-812C Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1105
Step5Bar-code shipping tag
S-812C51AMC-C3FT2G
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-812C
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH/TIN SILVER/TIN COPPER
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Current - Supply (Max)
    2.1μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    75mA
  • Output Voltage 1
    5.1V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.1V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    5.202V
  • Output Voltage1-Min
    4.998V
  • Length
    2.9mm