  • S-816A51AMC-BBAT2G
S-816A51AMC-BBAT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-816A51AMC-BBAT2G
HK JDW NO:
724-S-816A51AMC-BBAT2G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-816 Series 5 6.1V SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7092
Step5Bar-code shipping tag
S-816A51AMC-BBAT2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-816
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Supply Voltage
    6.1V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Type
    Fixed
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.1V
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 100mA Typ
  • Length
    2.9mm