  • S-817B29AUA-CWST2G
S-817B29AUA-CWST2G
advertisement
Manufacturer No:
S-817B29AUA-CWST2G
HK JDW NO:
724-S-817B29AUA-CWST2G
Package:
TO-243AA
Description:
Fixed PMIC S-817 Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 16165
Step5Bar-code shipping tag
S-817B29AUA-CWST2G
    Select All
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Output Voltage 1
    2.9V
  • Input Voltage (Min)
    3.9V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.51V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    2.958V
  • Output Voltage1-Min
    2.842V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA