  • S-817B58AMC-CXVT2U
S-817B58AMC-CXVT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-817B58AMC-CXVT2U
HK JDW NO:
724-S-817B58AMC-CXVT2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-817 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 13007
Step5Bar-code shipping tag
S-817B58AMC-CXVT2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-817
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    75mA
  • Output Voltage 1
    5.8V
  • Input Voltage (Min)
    6.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 10mA
  • Output Voltage1-Min
    5.684V
  • Length
    2.9mm