  • S-L2980A32MC-TF-G
S-L2980A32MC-TF-G
advertisement
Manufacturer No:
S-L2980A32MC-TF-G
HK JDW NO:
724-S-L2980A32MC-TF-G
Datasheet:
S-L2980A32MC-TF-G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-L2980 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 15523
Step5Bar-code shipping tag
S-L2980A32MC-TF-G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-L2980
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 50mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.264V
  • Length
    2.9mm