  • S-L2980A34PN-TF-G
S-L2980A34PN-TF-G
advertisement
Manufacturer No:
S-L2980A34PN-TF-G
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-L2980A34PN-TF-G
Package:
5-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-L2980A34PN-TF-G
Description:
Enable Fixed PMIC S-L2980 Series 5-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 14408
Step5Bar-code shipping tag
S-L2980A34PN-TF-G
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-L2980
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    140μA
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.4V
  • Number of Regulators
    1
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.14V @ 50mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)