  • S-L2980A49MC-TF-G
S-L2980A49MC-TF-G
advertisement
Manufacturer No:
S-L2980A49MC-TF-G
HK JDW NO:
724-S-L2980A49MC-TF-G
Datasheet:
S-L2980A49MC-TF-G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-L2980 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9689
Step5Bar-code shipping tag
S-L2980A49MC-TF-G
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    4.9V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.14V @ 50mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.998V
  • Output Voltage1-Min
    4.802V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA