  • S-T111B25MC-OGKTFG
S-T111B25MC-OGKTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-T111B25MC-OGKTFG
HK JDW NO:
724-S-T111B25MC-OGKTFG
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-T111 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 13305
Step5Bar-code shipping tag
S-T111B25MC-OGKTFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-T111
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.525V
  • Output Voltage1-Min
    2.475V
  • Length
    2.9mm