  • S0603-15NJ2B
S0603-15NJ2B
advertisement
Manufacturer No:
S0603-15NJ2B
HK JDW NO:
79-S0603-15NJ2B
Step5Bar-code shipping tag
S0603-15NJ2B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    32 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    32
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm