  • S1008R-271H
S1008R-271H
advertisement
Manufacturer No:
S1008R-271H
HK JDW NO:
79-S1008R-271H
Step5Bar-code shipping tag
S1008R-271H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1008R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    270nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    308MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm