  • S1008R-682K
S1008R-682K
advertisement
Manufacturer No:
S1008R-682K
HK JDW NO:
79-S1008R-682K
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 13515
Step5Bar-code shipping tag
S1008R-682K
    WRAPAROUND
  • Weight
    100mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1008R
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm