  • S10CM-M3/I
S10CM-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
S10CM-M3/I
HK JDW NO:
884-S10CM-M3/I
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
S10CM-M3/I
Description:
Standard Diode Rectifier Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) 1V @ 10A -55°C~150°C 10μA @ 1000V Tape & Reel (TR) DO-214AB, SMC Surface Mount
Quantity:
In Stock : 118
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S10CM-M3/I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 1000V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1000V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Reverse Recovery Time
    5μs
  • Capacitance @ Vr, F
    79pF @ 4V 1MHz