  • S1210-472F
S1210-472F
advertisement
Manufacturer No:
S1210-472F
HK JDW NO:
79-S1210-472F
Step5Bar-code shipping tag
S1210-472F
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1210
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    402mA
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    402mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm