  • S1210-822K
S1210-822K
advertisement
Manufacturer No:
S1210-822K
HK JDW NO:
79-S1210-822K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
S1210-822K
Step5Bar-code shipping tag
S1210-822K
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    S1210
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    308mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm Max
  • Max DC Current
    308mA
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm