  • S1812R-391K
S1812R-391K
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-391K
HK JDW NO:
79-S1812R-391K
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-391K
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    876mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    260mA
  • Frequency - Self Resonant
    215MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    25
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm