  • S25FL132K0XMFV041
S25FL132K0XMFV041
advertisement
Manufacturer No:
S25FL132K0XMFV041
HK JDW NO:
217-S25FL132K0XMFV041
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
S25FL132K0XMFV041
Description:
3/3.3V V FL1-K Memory IC FL1-K Series 4.9mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S25FL132K0XMFV041
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Series
    FL1-K
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    8
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    ALSO CONFIGURABLE AS 32M X 1
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    32Mb 4M x 8
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Organization
    8MX4
  • Memory Width
    4
  • Write Cycle Time - Word, Page
    3ms
  • Standby Current-Max
    0.000005A
  • Memory Density
    33554432 bit
  • Programming Voltage
    3V
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm