  • S25FL164K0XMFV010
S25FL164K0XMFV010
advertisement
Manufacturer No:
S25FL164K0XMFV010
HK JDW NO:
217-S25FL164K0XMFV010
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
S25FL164K0XMFV010
Description:
Surface Mount FL1-K Memory IC FL1-K Series 64 Mb kb
Quantity:
In Stock : 6553
Step5Bar-code shipping tag
S25FL164K0XMFV010
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FL1-K
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Additional Feature
    ALSO CONFIGURABLE AS 64M X 1
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    64Mb 8M x 8
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Access Time
    7 ns
  • Organization
    16MX4
  • Memory Width
    4
  • Write Cycle Time - Word, Page
    3ms
  • Address Bus Width
    24b
  • Density
    64 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000005A
  • Programming Voltage
    3V
    2
  • Page Size
    256B
  • Height Seated (Max)
    2.159mm