  • S29GL01GT11FHB023
S29GL01GT11FHB023
advertisement
Manufacturer No:
S29GL01GT11FHB023
HK JDW NO:
217-S29GL01GT11FHB023
Package:
64-LBGA
Datasheet:
S29GL01GT11FHB023
Description:
Memory IC 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S29GL01GT11FHB023
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    64-LBGA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    64
  • Additional Feature
    CAN ALSO ORGANISED AS 1GX1
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B64
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Organization
    64MX16
  • Memory Width
    16
  • Memory Density
    1073741824 bit
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • Access Time (Max)
    110 ns
  • Parallel/Serial
    PARALLEL
  • Memory IC Type
    FLASH
  • Programming Voltage
    2.7V
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm