  • S29GL512S12TFBV10
S29GL512S12TFBV10
advertisement
Manufacturer No:
S29GL512S12TFBV10
HK JDW NO:
217-S29GL512S12TFBV10
Package:
56-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Datasheet:
Description:
GL-S Memory IC GL-S Series 18.4mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S29GL512S12TFBV10
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Series
    GL-S
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
    ASYNCHRONOUS
  • Access Time
    120ns
  • Organization
    64MX8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    60ns
  • Memory Density
    536870912 bit
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • Programming Voltage
    3V
  • Length
    18.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    14mm