  • S30A-7011BA
S30A-7011BA
advertisement
Manufacturer No:
S30A-7011BA
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-S30A-7011BA
Package:
Datasheet:
Description:
LONG RANGE SENSOR HEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S30A-7011BA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Series
    S3000 Standard
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Response Time
    60ms
  • Detection Capability
    30mm, 40mm, 50mm, 70mm, 150mm