  • S30B-3011GB
S30B-3011GB
advertisement
Manufacturer No:
S30B-3011GB
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-S30B-3011GB
Package:
Datasheet:
S30B-3011GB
Description:
SAFETY LASER AREA SCANNER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S30B-3011GB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Series
    S300 Expert
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Response Time
    80ms
  • Detection Capability
    30mm, 40mm, 50mm, 70mm, 150mm