  • S3483R-820M
S3483R-820M
advertisement
Manufacturer No:
S3483R-820M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-S3483R-820M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S3483R-820M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S3483R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn96.0Cu4.0)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    0.5mA
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500μA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Max DC Current
    460mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2828
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm