  • S43LCC0424TR
S43LCC0424TR
advertisement
Manufacturer No:
S43LCC0424TR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-S43LCC0424TR
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S43LCC0424TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    43V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V Max
  • Bidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    15pF @ 1MHz