  • S70GL02GT11FHB013
S70GL02GT11FHB013
advertisement
Manufacturer No:
S70GL02GT11FHB013
HK JDW NO:
217-S70GL02GT11FHB013
Description:
Automotive, AEC-Q100, GL-T Memory IC Automotive, AEC-Q100, GL-T Series 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
S70GL02GT11FHB013
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, GL-T
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B64
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    2Gb 256M x 8 128M x 16
  • Access Time
    110ns
    16
  • Memory Density
    2147483648 bit
  • Programming Voltage
    3V
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm