  • S82J-60024
S82J-60024
advertisement
Manufacturer No:
S82J-60024
HK JDW NO:
607-S82J-60024
Quantity:
In Stock : 10023
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S82J-60024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    S82J (600W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    6.69Lx6.65W x 3.62 H 170.0mmx169.0mmx92.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, UR, VDE
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    27A
  • Voltage - Input
    100 200VAC
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C