  • S8FS-G15024CD
S8FS-G15024CD
advertisement
Manufacturer No:
S8FS-G15024CD
HK JDW NO:
607-S8FS-G15024CD
Package:
Datasheet:
S8FS-G15024CD
Description:
Quantity:
In Stock : 10169
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8FS-G15024CD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    S8FS-G (150W)
  • Size / Dimension
    6.26Lx1.54W x 3.82 H 159.0mmx39.2mmx97.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    6.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    150W