  • S8FS-G30015C
S8FS-G30015C
advertisement
Manufacturer No:
S8FS-G30015C
HK JDW NO:
607-S8FS-G30015C
Quantity:
In Stock : 17522
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8FS-G30015C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    S8FS-G (300W)
  • Size / Dimension
    6.69Lx4.02W x 1.61 H 170.0mmx102.0mmx41.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC