  • S8JX-G15005
S8JX-G15005
advertisement
Manufacturer No:
S8JX-G15005
HK JDW NO:
607-S8JX-G15005
Quantity:
In Stock : 5127
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8JX-G15005
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    S8JX-G (150W)
  • Size / Dimension
    6.87Lx1.97W x 3.82 H 174.5mmx50.0mmx97.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    78%
  • Max Output Current
    30A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    97.028mm
  • Length
    174.498mm
  • Width
    50.038mm