  • S8VK-T24024
S8VK-T24024
advertisement
Manufacturer No:
S8VK-T24024
HK JDW NO:
607-S8VK-T24024
Package:
Datasheet:
S8VK-T24024
Description:
Quantity:
In Stock : 67
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8VK-T24024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    1kg
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    S8VK-T (240W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    5.91Lx2.36W x 4.92 H 150.0mmx60.0mmx125.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Load Sharing
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    240W
  • Max Power Dissipation
    240W
  • Depth
    60mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    320V~576VAC 3 Phase
  • Output Current
    10A
  • Output Power
    240W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage
    380V
  • Max Input Voltage
    480V
  • Min Output Voltage
    24V
  • Height
    124.968mm
  • Length
    150.114mm
  • Width
    59.944mm