  • S8VM-10015C
S8VM-10015C
advertisement
Manufacturer No:
S8VM-10015C
HK JDW NO:
607-S8VM-10015C
Package:
Datasheet:
S8VM-10015C
Description:
Quantity:
In Stock : 13788
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8VM-10015C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    459.942663g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2002
  • Series
    S8VM (100W)
  • Size / Dimension
    6.32Lx1.12W x 3.25 H 160.5mmx28.5mmx82.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, VDE
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    7A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    7A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    100W
  • Height
    82.55mm
  • Length
    160.528mm
  • Width
    28.448mm