  • S8VS-24024A
S8VS-24024A
advertisement
Manufacturer No:
S8VS-24024A
HK JDW NO:
607-S8VS-24024A
Quantity:
In Stock : 13841
Step5Bar-code shipping tag
S8VS-24024A
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    1.149857kg
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    S8VS (240W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    4.93Lx3.94W x 4.53 H 125.3mmx100.0mmx115.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    13
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    240W
  • Max Power Dissipation
    240W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    100mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    10A
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    10A
  • Output Power
    240W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage
    100V
  • Max Input Voltage
    240V
  • Current - Output 1
    10A
  • Min Output Voltage
    24V
  • Height
    115mm