  • S9S12DG25F0CFUER
S9S12DG25F0CFUER
advertisement
Manufacturer No:
S9S12DG25F0CFUER
HK JDW NO:
318-S9S12DG25F0CFUER
Package:
Datasheet:
Description:
Microcontroller 5V
Quantity:
In Stock : 5820
Step5Bar-code shipping tag
S9S12DG25F0CFUER
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    80
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G80
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    59
  • Speed
    25 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Clock Frequency
    16MHz
  • Bit Size
    16
  • Has ADC
    YES
  • DMA Channels
    NO
  • PWM Channels
    NO
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • DAC Channels
  • Address Bus Width
    16
  • On Chip Program ROM Width
    8
  • External Data Bus Width
  • ROM Programmability
    FLASH
  • Length
    14mm
  • Height Seated (Max)
    2.45mm
  • Width
    14mm