  • S9S12ZVL32F0CLFR
S9S12ZVL32F0CLFR
advertisement
Manufacturer No:
S9S12ZVL32F0CLFR
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-S9S12ZVL32F0CLFR
Package:
48-LQFP
Datasheet:
Description:
32KB 32K x 8 FLASH S12Z 16-Bit Microcontroller S12 MagniV Series 48-LQFP
Quantity:
In Stock : 2142
Step5Bar-code shipping tag
S9S12ZVL32F0CLFR
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S12 MagniV
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    34
  • Speed
    32MHz
  • RAM Size
    1K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    5.5V~18V