  • SA101C222KAA-LF
SA101C222KAA-LF
advertisement
Manufacturer No:
SA101C222KAA-LF
HK JDW NO:
66-SA101C222KAA-LF
Description:
SpinGuard® SA 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101C222KAA-LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200pF
  • Length
    4.318mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C