  • SAW8WA2A-L35M40-EA
SAW8WA2A-L35M40-EA
advertisement
Manufacturer No:
SAW8WA2A-L35M40-EA
Manufacturer:
Seoul Semiconductor Inc.
HK JDW NO:
727-SAW8WA2A-L35M40-EA
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SAW8WA2A-L35M40-EA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Thermal Resistance of Package
    23°C/W
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Acrich
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Color
    White, Neutral
  • Max Current Rating
    45mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    32.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    40mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    98 lm/W
  • CCT (K)
    4000K (3700K ~ 4200K)
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Forward Voltage
    32.5V
  • Current - Max
    45mA
  • Flux @ 25°C, Current - Test
    128lm 116lm~140lm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm