  • SB051-020-03-A
SB051-020-03-A
advertisement
Manufacturer No:
SB051-020-03-A
HK JDW NO:
1-SB051-020-03-A
Purchasing and Inquiry
SB051-020-03-A Overview
SB051-020-03-A Features
Absorbing Sheet
SB051-020-03-A Applications
There are a lot of 3G Shielding Specialties LP SB051-020-03-A RFI & EMI Materials applications.
  • Utility Energy
  • Low Noise Amplifier
  • Wireless Price Tags
  • Security Systems
  • Switch
  • Receive
  • Thermostats
  • Power management
  • Medical
  • Internet of Things
Step5Bar-code shipping tag
SB051-020-03-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Square
  • Operating Temperature
    -51°C~190°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Absorbing Sheet
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Length
    12.000 304.80mm
  • Width
    12.000 304.80mm
  • Thickness - Overall
    0.020 0.51mm