  • SBC3-680-112
SBC3-680-112
advertisement
Manufacturer No:
SBC3-680-112
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SBC3-680-112
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
SBC3-680-112
Description:
SBC3-680-112 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 1024
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBC3-680-112
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SBC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm