  • SBC6-681-631
SBC6-681-631
advertisement
Manufacturer No:
SBC6-681-631
HK JDW NO:
417-SBC6-681-631
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
SBC6-681-631 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SBC6-681-631
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Composition
    Wirewound
  • Packing Method
    Unshielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    630mA
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Lead Length
    6.5mm
  • Lead Spacing
    7.5mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    680 μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.3A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    980mOhm
  • Rated Current-Max
    0.63A
  • Inductance-Nom (L)
    680 µH
  • Height Seated (Max)
    18.4912mm