  • SBC8-471-112
SBC8-471-112
advertisement
Manufacturer No:
SBC8-471-112
HK JDW NO:
417-SBC8-471-112
Datasheet:
SBC8-471-112
Description:
SBC8-471-112 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 10349
Step5Bar-code shipping tag
SBC8-471-112
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Inductance
    470μH
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm