  • SBCP-11HY220H
SBCP-11HY220H
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-11HY220H
HK JDW NO:
417-SBCP-11HY220H
Description:
SBCP-11HY220H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 152
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-11HY220H
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    6.4A
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max