  • SBCP-80HY150H
SBCP-80HY150H
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-80HY150H
HK JDW NO:
417-SBCP-80HY150H
Datasheet:
SBCP-80HY150H
Description:
SBCP-80HY150H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 554
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-80HY150H
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.374Dia 9.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    4A
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm